Dijitalleşme ile Ortaya Çıkan Satış Kanalları

Tülay Yıldırım      20 Haziran 2021 Pazar      1624İnternet erişimi olan bilgisayarlar ve telefonlar ile dijital platformlarda bilgi edinmek, sosyalleşmek ya da alışveriş yapmak sıradan bir işlem haline gelmiştir. Dijital devrim internette yeni bir pazar yeri meydana getirmiştir. Dünyada en çok ziyaret edilen internet siteleri sırasıyla Google, Youtube, Facebook, Baidu, Twitter, Wikipedia, Instagram ve Yahoo şeklinde sıralanmaktadır.

Arama motorları, sosyal ağlar, mobil uygulamalar, e-ticaret siteleri ve her geçen gün bunlara eklenen yenileri ile oldukça geniş bir yelpaze ortaya çıkmaktadır. İşletmeler geleneksel perakende mağazalarının yanı sıra kendi ürünlerini satışa sunabilecekleri e-ticaret siteleri ile de müşterilere ulaşmaktadırlar.

Gemius’ un 2020 Kasım ayı raporuna göre Türkiye’ de en çok ziyaret edilen e- ticaret sitelerinin Trendyol.com, Hepsiburada.com, N11.com, Gittigidiyor.com ve Çiceksepeti.com olduğu açıklanmıştır.

Paylaş Paylaş
Yeni Eklenen Yazılar

Marka Olabilmek

  Marka Olabilmek Marka; işletmeleri, ürünleri ya da kişileri birbirinden ayırt eden unsurlar olarak ifade edilebilir....

Dijital Pazarlamanın Avantajları

  Dijital Pazarlamanın Avantajları Amerikan Pazarlama Birliği yapmış olduğu son tanımlamaya göre “Pazarlama, firmanın ...

Dijitalleşme ile Değişen Tüketici Davranışları

  Dijitalleşme ile Değişen Tüketici Davranışları Dijital olanakların hayatımızın her alanına girmesinden sonra pek çok...

Pandemi Etkisinde Tüketici Davranışları

Mart 2020 tarihinden beri dünya çapında yaşanan sağlık krizi, ani ve geniş etki alanı ile sosyal hayatı derinden etkilem...

Yeniliklerden Haberdar Olun

Web Tasarım Sapka.org   ©